Kursy Naturalnego Ujeżdżenia

Dla kogo są te kursy?

Kursy Naturalnego Ujeżdżania są dla osób które chcą wejść w głębszy kontakt z koniem, a także poznać postawy pracy z koniem z ziemi, a później naturalnych metod treningu z siodła. Założeniem naturalnych metod pracy z koniem, jest praca z koniem bez agresji i „łamania” konia, a wykorzystanie sposobu w jaki stado uczy młode konie życia „społecznego” czyli techniki odganiania i przyciągania.

Kursy są skierowane do osób, które planują pogłębić wiedzę i kontakt z koniem, jeśli już coś wiesz na temat naturalnych metod ujeżdżenia możesz wziąć udział, aby sprawdzić swoje umiejętności na round penie, pod okiem instruktora.

Pracujemy według własnej metody, bazującej na naukach Monty Robertsa, Pata Parellego i Buck Brannamana i naszym wieloletnim doświadczeniu w ujeżdżaniu koni.

Co będziemy robić na kursie I Stopnia?

Na kursie pierwszego stopnia, pracujemy niemal wyłącznie z ziemi i na już dojrzałych, ujeżdżonych koniach. Wraz z nimi, przejdziemy przez kolejne etapy, które powinno się wykonać w czasie pracy z młodym ujeżdżanym koniem. Połączenie (join up), podążanie (fallow up), a potem odczulenie na bodźce oraz przyjęcie siodła i ogłowia. Na końcu nauczymy się jak powinno się pierwszy raz wsiadać na konia.

Wiele z tych etapów a zwłaszcza pierwsze trzy, są potrzebne do naturalnej pracy z dowolnym koniem, więc nawet jeśli nie planujesz ujeżdżania młodego konia, a chcesz pogłębić kontakt z już dojżałym koniem powinieneś je znać.

Co będziemy robić na kursie II Stopnia?

Na kursie drugiego stopnia, kontynuujemy pracę z ziemi i zaczynamy trening z siodła. W czasie kursu nauczysz się, jak przygotowywać konia do cofania, zwrotów na przodzie i na zadzie, a także do chodów bocznych czyli ustępowania od łydki i side-passów.

Koszt i Data

Koszty i daty kursów zmieniają się co roku.

W 2024 roku koszt kursów wynosi:
– Kurs I Stopnia – odbędzie się między 17-24.02 i będzie kosztował 1500zł
– Kurs II Stopnia – odbędzie się między 24.02-02.03 i będzie kosztował 1600zł