Gospodarstwo

Pomiędzy Wsiami

Nasze gospodarstwo znajduje się we wsi Chmiel w Dolinie Sanu. W samym sercu Bieszczadów i w pobliżu szlaków na najważniejsze ich szczyty. A jednak jest oddalone od najbardziej znanych turystycznych miejscowości takich jak Cisna, Wetlina czy Ustrzyki Górne dzięki czemu jest w nim znacznie mniej ludzi, knajp i stoisk z pamiątkami, a więcej ciszy, natury i dzikich zwierząt.

Nasz ośrodek usadowiony jest pomiędzy dwoma wsiami – Dwernikiem i Chmielem. Z okien naszego domu nie zobaczycie domu sąsiada, ani drogi szybkiego ruchu.

Las, Łąki i Strumyki

Nasz dom znajduje się w otoczeniu kwietnych łąk, na których w wakacje pasą się konie. Otoczony jest przyrodą, a z okien w pokojach zobaczycie las i góry.

Prócz lasów i łąk przez nasze gospodarstwo płynie kilka strumyków, w których można spotkać żaby, traszki a czasem nawet salamandry. A przy samym domu znajdują się dwa oczka wodne.

Ognisko z widokiem na Połoniny

Ponad domem znajduje się miejsce przygotowane do rozpalania ognisk – w każdym tygodniu jeśli na to pozwala pogoda, staramy się zorganizować dwa ogniska z kiełbaskami oraz smalczykiem i masełkiem czosnkowym własnej roboty. Pierwsze – zapoznawcze organizujemy na początku każdego tygodnia, drugie pożegnalne na zakończenie każdego turnusu (a raczej dzień przed zakończeniem, żeby nie trzeba było przejmować się trasą następnego dnia). Polecamy zabrać ze sobą śpiewniki i gitary!

Prócz tego miejsce i drewno jest przygotowane do palenia ognisk nawet każdego dnia, jeśli tylko macie na to ochotę!

Co dla dzieci?

Na terenie naszego gospodarstwa znajduje się piaskownica, huśtawki, hamak, mała zjeżdżalnia i duża trampolina!

W cieniu wielkich drzew

Tuż przed naszym domem wyrastają trzy wiekowe drzewa – dwa jesiony i jawor, które prócz majestatycznego wyglądu, dają nam miły cień w lato i osłaniają nas przed deszczem w czasie wiosennych i jesiennych burz. Jesienią najpierw przepięknie złocą się i czerwienią a później zasypują całą okolice dywanem kolorowych liści.

Między drzewami zawsze rozwieszony jest hamak (rozchwytywany zarówno przez dzieci jak i dorosłych) a obok stół, który jest naszym ulubionym miejscem spotkań w gorące letnie przed i popołudnia. To idealne miejsce aby usiąść z książką, kawą czy piwem.

Dla tych, którzy zamiast chować się w cieniu wolą opalać się na leżaku, polecamy taras przy jadalni!

Wspólne Wieczory

Ważnym miejscem – być może sercem naszego gospodarstwa jest jadalnia, która poza posiłkami pełni rolę miejsca spotkań i zabaw. W każdej chwili można tam zrobić sobie kawę lub herbatę czy po prostu usiąść i pogadać.

W jadalni znajduje się kominek, który rozpalamy w zimniejsze dni, a także kilka książek i z dwa tuziny gier planszowych zarówno takich dla dzieci, jak i dla starszych i bardziej wymagających graczy.

Właśnie tam robimy Święta Konia i jeśli zdarzą się chętni tańce!