Nasza Kuchnia

Wspólne Posiłki

W cenie pobytu w naszym gospodarstwie jest wyżywienie, które składa się ze śniadania i obiadu, a także możliwości zrobienia sobie kawy i herbaty w dowolnym momencie. Z naszych kranów płynie pyszna źródlana woda – nadająca się do picia bez przegotowania.

Wszystkie posiłki przyrządzamy z najwyższą dbałością i jeśli to tylko możliwe z ekologicznych produktów.

Posiłki jemy razem przy dużych drewnianych stołach – czy jest lepszy sposób, żeby się poznać niż rozmowa przy wspólnym posiłku?

Śniadania

Śniadania podajemy o godzinie 9.00 w stylu „stołu polskiego” – czyli wszystkie produkty są ułożone na stole – w zasięgu ręki, a ty możesz zjeść tyle ile chcesz.

Co na stole?

Domowy Chleb

Każdego dnia na stole pojawia się wypiekany przez nas pyszny razowy chleb na żytnim zakwasie. Jako, że często sami wozimy zboże do mielenia w młynie, jest to najzdrowszy chleb jaki można sobie wyobrazić!

Samodzielnie Wędzone Szynki

Nie ma lepszych i zdrowszych, wędlin niż te które się samodzielnie uwędzi. Na śniadania podajemy domowe wędliny – szynki i boczki, wędzone przez nas, u nas (w zbudowanej przez zduna wędzarni opalanej drzewem)!

Własne Przetwory

Na śniadanie nie może zabraknąć pysznego dżemu lub powideł i salsy paprykowej własnej roboty! Prócz robienia dżemów i powideł, sami kisimy też kapustę i ogórki, które możecie spróbować w czasie obiadu lub jako zagryzkę do smalczyku (też domowego) w trakcie Ognisk!

Obiad

Obiady składają się z dwóch dań i małego deseru (czasem jest to jakiś owoc, a czasem domowy wypiek). Najczęściej są to klasyczne potrawy polskiej kuchni więc idealnie nadają się dla ludzi o łagodnych podniebieniach i dzieci, ale zdarzają się też charakterystyczne potrawy lokalnej kuchni na przykład knysze!

Obiady podajemy o godzinie 17:00 ale jako, że mało kto jest wstanie zjeść tak duży posiłek na raz, często jemy zupę wcześniej. Już od godziny 15.00 można zgłosić się do kuchni po talerz albo dwa – zawsze znajdzie się dokładka zupy.

Piec opalany drewnem

Wszystkie potrawy przygotowujemy na prawdziwym zbudowanym przez zduna piecu. Potrawy z opalanego drewnem pieca smakują zupełnie inaczej niż te przygotowane na gazie lub na kuchence elektryczne, nabierając charakterystycznej głębi smaku!

Jedzenie Wege?

Serwujemy także posiłki wegetariańskie lub wegańskie. Jeśli chcesz zjeść w formie wegetariańskiej bądź wegańskiej zgłoś to wcześniej! Najlepiej jeszcze przed przyjazdem!