Szybki kontakt

tel. 13 461 08 34
tel. 515 171 315 - Asia
tel. 500 400 914 - Rysiek

O nas

O nas

W Bieszczady przyjechaliśmy z dużego miasta. Rysiek dotarł tu w 1981, by zmierzyć się z prawdziwie męską przygodą - rozpoczął życie trapera na "Dzikim Wschodzie". Kupił ziemię, wykarczował ją, posiał łąki, zbudował stajnię dla koni i zaczął hodowlę - od konia Otryta i klaczy Kiwi. Mieszkał w stajni bez prądu, ale za to z końmi, dziesięć lat. Gdy się pobraliśmy wszystko szybko zaczęło się zmieniać. Najpierw urodził się nam syn, zaraz potem spaliła się stajnia, w której mieszkaliśmy. To dodało nam jakoś sił i zbudowaliśmy (a właściwie znów Rysiek) piękny dom. Zaczęliśmy przyjmować gości, organizujemy obozy konne, przyjmujemy też turystów indywidualnych. Rysiek jako instruktor rekreacji jeździeckiej uczy chętnych jeździć konno, jako przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej organizuje konne "łazęgi", kilkugodzinne lub kilkudniowe, po swoich ukochanych górach. Asia dba o smaczne jedzonko i miłą atmosferę. Zapraszamy do nas gości, którzy tak jak my, szukają wypoczynku od miasta. A wokół góry i góry i...las, łąki i rzeka San. Mało domów, ale za to blisko natury.

Pensjonat Bieszczady

Pensjonat Bieszczady

Zapraszamy Was do naszego domu - Pensjonatu "U Prezesa". Przygotowaliśmy w nim dla Was pokoje - słoneczne i ciepłe, wszystkie z łazienkami. Noclegi w nich to prawdziwa przyjemność! W pensjonacie do dyspozycji gości mamy salę kominkową, kuchnię, taras z zapierającym dech widokiem. W stajni znajduje się też apartament (zobacz: spacer 3d) z 2 pokojami i salonikiem z kominkiem.

 

Właśnie w tym roku zakończyliśmy budowę jadalni z dodatkową kuchnią i salonem spotkań - miejscem zabaw dla dzieci i dorosłych w brzydką pogodę.

 

Na wszystkich gości czeka pyszne domowe jedzenie, gotowane na prawdziwej kuchni opalanej drewnem. W cenie pokoju podajemy śniadanie i obiadokolację, ale wieczorem wszyscy głodni mogą skorzystać z pełnej lodówki (za mała dopłatą) i uraczyć się wspólnie przygotowywaną kolacją. Z myślą o dzieciach podajemy około godziny 14:00 zupę, którą mogą posilić się także dorośli.

 

Szczególną radością cieszy nas posiadanie źródlanej wody w każdym kranie, którą można do woli pić i z przyjemnością zażywać w niej kąpieli.

 

Prowadzimy też naukę jazdy konnej, a dla zaawansowanych nawet codzienne wyprawy w teren. Specjalizujemy się z jeździe w stylu west, więc można popróbować czegoś innego niż w mieście, przekonać się jak to jest na naturalnie ujeżdżonym koniu przemierzać dzikie jeszcze Bieszczady.

 

Dzieci obok pensjonatu mają do dyspozycji piaskownicę, dużą trampolinę, huśtawki, zjeżdżalnię i dużo ogrodzonego terenu po którym z radością biegają. Nasza 8 letnia córka chętnie popływa z nimi w Sanie, który tutaj jest niewiarygodnie ciepły latem, bezpieczny, bo płytki. 

 

Organizujemy też obozy  jeździeckie dla dorosłych. Można się na nich nauczyć jazdy konnej od podstaw. Dla tych którzy jeździć umieją proponujemy jazdy w przepięknym, bieszczadzkim terenie. Zapraszamy - pensjonat bieszczady U Prezesa.

Chmiel -co u nas można robić?

Chmiel -co u nas można robić?

 

Nasz pensjonat jest położony w malowniczym miejscu Bieszczadów pomiędzy dwiema wsiami - Dwernikiem i Chmielem. Dyponujemy dużym ogrodzonym terenem, gdzie dzieci chętnie zajmują się zabawą w swoim gronie. Skaczą do upadłego na trampolinie, biegają  wokół domu i wpadają do kuchni po pajdę chleba z masłem.

 

 

Wobec tego można:

  • leżeć na leżaku, patrzeć w niebo lub oddawać się swoim ulubionym zajęciom - odpoczywać.
  • uczyć się jeździć konno
  • jeździć konno w teren
  • chodzić  na wycieczki w góry - z domu na Otryt, z sąsiednich wsi na połoniny - Caryńską i Wetlińską, w doliny Tworylnego i Krywego, na piękną i mało uczęszczaną górę Dwernik-Kamień, do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i oczywiście we wszystkie piękne miejsca Bieszczadów
  • zażywać kąpieli w Sanie oddalonym od domu o 10min. spacerem - woda jest w nim płytka, czysta i latem bardzo ciepła
  • siedzieć przy ognisku- gadać, śpiewać lub milczeć, wpatrując się w palenisko.

Napisali o nas

Pensjonat Bieszczady
Nasz profil na Google+

Google+